Przeładowane wywrotki o ponad 11 i 15 ton w Świdrach

W 25 września patrol motocyklowy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego  w Białymstoku na drodze krajowej 61 w miejscowości Świdry dokonał ważenia dwóch pojazdów ciężarowych przewożących kruszywo. Jak się okazało oba pojazdy były przeładowane, pierwszy o 15,6 t a drugi 11,4 t.
Za naruszenia przepisów Ustawy o drogach publicznych w stosunku do przedsiębiorców realizujących przewóz towaru wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karami po 25800 zł i 21300 zł. Dodatkowo dwa odrębne postępowania administracyjne zagrożone karami w wymienionych wysokościach będą wszczęte także wobec załadowcy – informuje ITD.
Dodatkowa w jednym z pojazdów inspektorzy dopatrzyli się braku rejestrowania prędkości, aktywności pracy kierowcy oraz godzin pracy na tachografie cyfrowym, za to zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone kara do 5 tyś zł. Żeby wszystkiego było mało obaj kierowcy za szereg dodatkowych naruszeń zostali ukaranie mandatami karnymi w kwotach 3450 zł i 1300 zł. W związku z złym stanem technicznym obu pojazdów zostały zatrzymane dowody rejestracyjne.
Część piasku z przeciążonych pojazdów została przeładowana na inne samochody.


Źródła: bialystok.witd.gov.pl

Reklamy