Nowe zarzuty i areszt dla Beaty Z. z Hipolitowa

Prokurator Dariusz Dziemianko postawił dzisiaj zarzuty zabójstwa dwójki dzieci Beacie Z. mieszkance Hipolitowa w gminie Stawiski. Równocześnie wnioskował o trzy miesiące tymczasowego aresztu dla podejrzanej. Sąd uznał, że zachodzi możliwość mataczenia i przychylił się do wniosku. Beata Z. spędzi najbliższe tygodnie w areszcie.
W  sobotę prokuratura i policja przeprowadziła w gospodarstwie 41-letniej kobiety oględziny. W czasie przeszukania pomieszczeń gospodarczych na posesji, na której mieszkała kobieta, natrafiono na szereg kości. Obecny na miejscu patomorfolog rozpoznał wśród nich szczątki ludzkie. Co więcej, okazało się że zabezpieczone kości, mogą wskazywać na to, że są to dwa oddzielne ciała. Odkryto również pozostałości ubrania. Zabezpieczony materiał musi przejść teraz badania DNA. – Po wyglądzie tych szczątków przypuszczamy, że pochodzą z różnych okresów – dodał prokurator Dariusz Dziemianko z Kolna.
W ocenie śledczych, pierwsze zabójstwo miało miejsce pod koniec 2010 r., drugie – kilka miesięcy temu, po narodzinach drugiego dziecka.
Portal 4lomza.pl – Prokurator dementuje informację jakoby ciało urodzonej w czerwcu dziewczynki miał pożreć pies.
– Prokurator Rejonowy w Kolnie uważa, że kobieta celowo pozbawiła dzieci życia, bo nie podjęła żadnych czynności pozwalających na ich przeżycie. Nawet nie podwiązała pępowiny – mówi prokurator Maria Kudyba rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.
Śledztwo jest we wstępnej fazie. Dziś śledztwo przejęła Prokuratora Okręgowego w Łomży od prokuratorów z Kolna.

Źródła: Kolno24.pl, Onet.pl, 4lomza.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s