Apel kolneńskiej Policji

Zbliża się Święto Zmarłych, kiedy to tłumnie odwiedzamy groby bliskich. Apelujemy do wszystkich osób odwiedzających cmentarze tego dnia oraz w dni poprzedzające o ostrożność w trakcie poruszania się po drogach ponieważ zmienne warunki jakie panują w trakcie jesieni wpłynąć mogą niekorzystnie na reakcje kierowców.
Prosimy też o rozwagę podczas parkowania pojazdów w pobliżu cmentarzy. Jest to czas, gdy wielu z nas chcąc dojechać jak najbliżej cmentarza parkuje w sposób nieprawidłowy, często blokując inne pojazdy oraz ruch na zatłoczonych ulicach. Pamiętajmy też o zwykłej ostrożności takiej jak dokładne zamknięcie drzwi i okien mieszkania, wyłączenie urządzeń z prądu, dokładne zakręcenie gazu. Zachowajmy też czujność na cmentarzu i podczas zakupów. Pamiętajmy, że tam gdzie jest wiele ludzi, może też znajdować się osoba, która może wykorzystać naszą nieuwagę i zabrać portfel z koszyka, torebkę pozostawioną na chwilę bez nadzoru.
Policjanci będą pomagać w dotarciu do cmentarzy kierując ruchem w miejscach ruchliwych skrzyżowań, jednak znając doświadczenia lat ubiegłych prosimy aby osoby, które mogą na cmentarz dotrzeć pieszo, tego dnia zrezygnowały z ruchu kołowego. Znalezienie miejsca parkingowego w pobliżu cmentarza, pierwszego listopada może okazać się naprawdę trudne.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kolnie asp. sztab. Joanna Makarewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s