Kolejny zatrzymany w sprawie uprowadzenia 26-latka

zdj_10642_1

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Łomży 48-ka podejrzewanego o udział w uprowadzeniu 26-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego. Jest to już szósta osoba zatrzymana w tej sprawie.
Wczoraj wczesnym rankiem funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wkroczyli do jednego z mieszkań w Łomży. Z ustaleń policjantów wynikało, że właśnie tam, w domu przyjaciółki przebywa 48-letni mężczyzna podejrzewany o udział w uprowadzeniu 26-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się uzasadnione. Zaskoczony przez mundurowych mężczyzna nie stawiał oporu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj został on doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Łomży.
Cała sprawa zaczęła się w pierwszej połowie maja w Kolnie. Wówczas w nocy dyżurny miejscowej komendy powiatowej odebrał sygnał od przypadkowego świadka o kilku mężczyznach, którzy pobili i siłą wciągnęli do samochodu idącego ulicą w Grabowie 26-latka. Podjęte natychmiast działania, w które zaangażowani zostali dodatkowo policjanci z Mazowsza w ciągu kilku godzin doprowadziły do zatrzymania w miejscowości Łyse samochodu porywaczy i podróżujących nim czterech młodych mężczyzn w wieku od 20 do 25 lat. Dalsze wnikliwe ustalenia doprowadziły wtedy mundurowych do jednego z pobliskich gospodarstw, w którym przetrzymywany był uprowadzony 26-latek. Tam też wpadł kolejny z porywaczy. Decyzją sądu czterech z zatrzymanych mężczyzn zostało wówczas tymczasowo aresztowanych. Kolejne ustalenia funkcjonariuszy CBŚ, którzy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży wyjaśniali okoliczności sprawy naprowadziły ich na trop kolejnego ze sprawców. Ten wpadł wczoraj. Policjanci w ramach prowadzonego postępowania wnikliwie ustalają motywy i pobudki działania porywaczy.

Źródła: podlaska.policja.gov.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s