Kolneńscy policjanci podsumowali miniony rok

IMG_017321.01.2013r w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kolnie, odbyła się odprawa podsumowująca miniony rok pracy kolneńskiej Policji. W odprawie uczestniczył nadinsp. Sławomir Mierzwa – Podlaski Komendant Wojewódzki Policji. Osiągnięte wyniki wskazują, że policjanci byli skuteczniejsi, a mieszkańcy czuli się bezpieczniej.
Policjanci z Kolna podsumowali miniony rok pracy. 21.01.2013r w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Kolnie odbyła się odprawa służbowa poświęcona realizacji zadań w roku 2012. Wzięli w niej udział nadinsp. Sławomir Mierzwa – Podlaski Komendant Wojewódzki Policji, Starosta Kolneński , Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kolnie, Przewodniczący VII Zamiejscowego Wydziału Karnego w Kolnie SR w Łomży, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz policjanci i pracownicy cywilni KPP w Kolnie.
W trakcie odprawy podsumowane zostały główne zadania zrealizowane w ubiegłym roku oraz wyniki osiągnięte przez kolneńskich policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Kolnie oraz jego Zastępca zaprezentowali osiągnięcia policjantów .
Przez cały 2012 r. kolneńscy policjanci wszczęli  więcej postępowań  niż w 2011 r o 68.  Więcej  było ich wykrytych  –  w tym roku 427 w ubiegłym –   406. Wykrywalność wyniosła prawie 80 % .  W tym okresie wzrosła również skuteczność policjantów w zakresie ujęć sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstw. Policjanci z Kolna prowadzili najszybciej postępowania w województwie i najmniej umarzali.
Bezpieczniej niż rok wcześniej było także na kolneńskich drogach. Na terenie naszego powiatu w 2012 r, doszło do 25 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a 26 zostało rannych. W 2011 r. wypadków było o 1 więcej, w których zginęło 9 osób, a 34 zostało rannych.
Z analiz stanu bezpieczeństwa, że w przypadku Kolna nie możemy mówić o rejonach szczególnie niebezpiecznych,  czy zagrożonych występowaniem większej ilości przestępstw. Właściwie żadna z tych analiz nie wykazała, żeby któryś z rejonów miasta czy powiatu charakteryzował się nagminnością, bądź systematycznością występowania jakiejś grupy przestępstw lub wykroczeń.  Odpowiadając na sygnały mieszkańców miasta i powiatu, planujemy służbę w miejscach, gdzie doraźnie dochodzi do zakłóceń ładu i porządku publicznego, co przynosi wymierne efekty. W roku 2012 ujawniliśmy 12779 wykroczeń oraz zatrzymaliśmy sprawców, którzy je popełnili.
Nie sposób nie podkreślić aktywności samorządów powiatu kolneńskiego, którzy współpracują z Komendą Powiatową Policji w Kolnie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwa  mieszkańców, poprzez inicjatywy społeczności lokalnej na rzecz bezpieczeństwa, propagowanych zachowań prospołecznych, profilaktykę wszelkich patologii. Ponadto włączają się w szereg przedsięwzięć realizowanych w ramach prewencji kryminalnej i profilaktyki, zmierzających w głównej mierze do ograniczenia przestępczości oraz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki doceniając współpracę samorządu terytorialnego z Policją, uhonorował Burmistrza Miasta Kolno – Andrzeja Dudę brązowym medalem za zasługi dla Policji. Odznaczenie wręczył Podlaski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Sławomir Mierzwa.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kolnie asp.sztab.Joanna Makarewicz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s