„Chciałam uratować komuś życie, że mój syn nie żyje, ale niech ktoś żyje…”

2013-05-29_184239Tekst pochodzi ze strony z tvp.pl/bialystok „Wracamy do niewielkiej wsi Cieciory koło Kolna. Wracamy, by odwiedzić wyjątkową kobietę i opowiedzieć wyjątkową historię. Kilka dni temu kraj obiegła wiadomość o przeszczepie twarzy oraz przeszczepie organów wewnętrznych, które uratowały życie czterech osób. Dawcą był trzydziestoczterolatek właśnie z Ciecior. Mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń po wypadku. Musiało upłynąć kilka dni, aby jego matka zdecydowała się opowiedzieć o tym, jak podjęła decyzję o zgodzie na przeszczepy. I przekonywać innych, że śmierć ich bliskich może oznaczać czyjeś ocalone życie.
Teresa Banach mówi, że nie miała wątpliwości, jaką decyzję ma podjąć. Chociaż o zabiegach przeszczepiania organów od zmarłych nie wiedziała zbyt wiele. Zaufała lekarzom. Zrozumiała, ile od niej zależy. Jak mówi – Chciałam uratować komuś życie, że mój syn nie żyje, ale niech ktoś żyje, bo to i tak wszystko by poszło do piachu, i tak by wszystko pogniło, a tak te uratowane osoby mają życie.
Zmarły po wypadku syn Sławek był jej życiową podporą. Pracował za granicą, żeby zarobić na remont domu. Kobieta nie wierzy, że zdrowy, wesoły mężczyzna mógł umrzeć po uderzeniu się gdy spadł z roweru. A tak opowiadają ludzie. – Mój jeden jedyny syn, który odszedł na wieczność, już go więcej nie zobaczę, zostałam sama jak kołek – dodaje Pani Teresa.
Sąsiedzi długo nie wiedzieli o trudnej decyzji kobiety. Ale teraz starają się ją wspierać.
Kobieta odważyła się też rozmawiać z dziennikarzami. Teraz chce przekonywać innych, żeby podejmowali w krytycznych chwilach taką samą decyzję. Nie wie, kogo uratowała, nie ogląda telewizji, nie czyta gazet. Ale gdy ochłonie, za kilka miesięcy chciałaby poznać osoby, którym ofiarowała cząstkę swego dziecka.”

Źródła, cały tekst oraz zdjęcie z: http://www.tvp.pl/bialystok/aktualnosci/spoleczne/zycie-dla-zycia/11255436

Dodatkowe informacje na:

http://www.tvn24.pl/oddala-twarz-zmarlego-syna-moze-ten-chlopak-mnie-kiedys-odwiedzi,329202,s.html

http://www.fakt.pl/Po-zgodzie-matki-o-przeszczepie-twarzy-jej-syna-uratowali-zycie,artykuly,213464,1.html

 

Reklamy

Jeden komentarz na temat “„Chciałam uratować komuś życie, że mój syn nie żyje, ale niech ktoś żyje…””

  1. jezeli chodzi o pania Terese banach to okoliczni burmistrzowie powinni ja wesprzerc finansowa,aby wyremontowala swoj dom,ktorego jej syn nie skonczyl i pomoc tez aby godnie dozyla.kobieta zrobila wspaniala rzecz b,ktorej ktos inny by nie odwazyl sie zrobic.niech Bog jej dopomoze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s