Uwaga rowerzyści

Kopia Zdjęcie0494Wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego coraz więcej osób porusza się tym środkiem lokomocji. Niestety w związku z tym podlascy policjanci odnotowali także wzrost liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność, zwłaszcza w miejscach, gdzie krzyżuje się ruch rowerów i samochodów ale także i pieszych.
Rozpoczęcie sezonu rowerowego oraz związany z tym wzrost popularności tej formy przemieszczania się spowodowały niestety także wzrost liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów.
W czwartek w Kolnie na ulicy Wojska Polskiego (okolice poczty) doszło do potrącenia rowerzysty. Policjanci wstępnie ustalili, że 55-letni kierowca skody, jadąc od strony Pisza w kierunku Łomży, potrącił na przejściu dla pieszych 78-letniego zdj_11755_1mężczyznę prowadzącego rower. Pomimo, że całe zdarzenie wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się tylko na lekkich potłuczeniach. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni byli trzeźwi. Teraz dokładne okoliczności wypadku ustalają policjanci z Kolna.
Do kolejnego potrącenia rowerzysty doszło tak że dziś (piątek) na ul Wojska Polskiego (obok liceum ogólnokształcącego) gdzie rowerzysta dokonywał skrętu w ul Milewskiego i zderzył się z samochodem osobowym.
Więcej o bezpieczeństwie rowerzystów czytaj na http://www.podlaska.policja.gov.pl/index.php?idkat=445&idart=11751

Źródła: podlaska.policja.gov.pl, zdjęcie pierwsze autor tokolno.eu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s