Arkusze testów maturalnych, sprawdziany itp.. znalezione w schronie na terenie gminy Grabowo

schron papieryArkusze testów maturalnych, sprawdziany, CV i inne dokumenty zostały znalezione w jednym ze schronów z czasów II wojny światowej na terenie gminy Grabowo.
W sobotę 5 października redakcja portalu ToKolno podczas przygotowywania materiału na temat schronów linii Mołotowa na terenie gminy Grabowo w okolicy wsi Łebki Duże natrafiła w jednym z schronów na poziomie -1 na sporą ilość dokumentów pochodzących najprawdopodobniej ze szkoły średniej. Wśród dokumentów były arkusze testów maturalnych, sprawdziany, CV i inne dokumenty a na nich imiona, nazwiska, numery PESEL i adresy zamieszkania. Na papierach widnieją daty z okresu od 2008 do 2013 roku.
Wezwana na miejsce Policja dokonała zabezpieczenia dokumentów, przeprowadziła dokładne oględziny i sporządziła dokumentację znaleziska. Policjanci by wydostać dokumenty z dna schronu wezwali na pomoc Straż Pożarną. Strażacy spakowali do worów dokumenty i wydostali je ze schronu. Dalsze działania wyjaśniające z jakiej szkoły, w jaki sposób i kto wyrzucał arkusze maturalne i sprawdziany do schronu prowadzi Kolneńska Policja.
Bezdyskusyjny jest fakt, że takie papiery nie powinny się tam znaleźć. Dokumenty powinny być w odpowiedni sposób zniszczone tak aby poufne dane osobowe nie trafiły w niepowołane ręce. Przypominamy że za złamanie ustawy o ochronie danych osobowych grozi kara do 2 lat więzienia.

Zdjęcia i film …

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s