SZLACHETNA PACZKA łączy tysiące osób

2013-12-04_223836SZLACHETNA PACZKA to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. W rym roku już po raz XIII startujemy aby wspólnie i świadomie realizować ideę mądrej pomocy.
Cel główny SZLACHETNEJ PACZKI 2013r. to współtworzenie mądrej pomocy dla ok. 16 tyś. rodzin w potrzebie. Wierzymy, że dzięki Paczce każdy ma szansę na zmianę. Chcemy aby każdy człowiek zaangażowany w nasz projekt odkrywał swoją wartość, potencjał i nowe możliwości, a potem chciał dzielić się tym z innymi. Każda osoba jest ważną i niepowtarzalną częścią Paczki: wolontariusz, rodzina, darczyńca i każdy ma do zrobienia coś wyjątkowego.
15 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z rodzin i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę. Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, czyli SuperW, poznali sytuację rodzin i konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzyli opisy, które trafiły do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą pomoc. W ubiegłym jak i w tym roku w akcję zaangażowało się wiele znanych osób – Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI. Tegoroczne hasło Szlachetnej Paczki 2013, brzmi „Szlachetna paczka łączy biednych i bogatych” . My SuperW z Kolna a jest nas 21 w Paczce, już to robimy. Odwiedziliśmy wiele rodzin, z których wybraliśmy te najbardziej potrzebujące pomocy. Następnie dokonaliśmy ich opisów. Po weryfikacji i zaakceptowaniu przez liderów i audyt, opisy rodzin zostały umieszczone w bazie internetowej SZLACHETNEJ PACZKI. Do projektu w charakterze Darczyńców dołączyły już instytucje z całej Polski a także i z Kolna. Do niesienia mądrej pomocy zapraszamy też Was – razem możemy więcej, mądrzej i z wielkim, szlachetnym sercem.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s