„Wróg u Bram IV” gra ASG z 140. uczestnikami

17. listopada Stowarzyszenie Airsoft D.B.S Kolno zorganizowało coroczną już czwartą edycję grę Airsoft „Wróg u Bram”. Jest to jedna z największych gier Airsof w północno-wschodniej Polsce, która w tym roku zgromadziła około 140 graczy z terenu trzech województw, z takich miast jak: Ostrołęka, Kadzidło, Ełk, Olecko, Giżycko, Supraśl, Łomża, Kolno, Zambrów, Ostów Mazowiecka, Białystok, Łapy, Maków Mazowiecki, Elbląg, Szczytno, Przasnysz, Ruciane-Nida, Pisz, Augustów, Kętrzyn, Piątnica, Mrągowo. Gra odbyła się w okolicach wsi Ptaki – Adamusy w gminie Turośl. Gra Airsoft „Wróg u Bram IV” powstała na podstawie filmu wojennego „Wróg u Bram”, którego akcja rozgrywa się na przedmieściach Stalingradu podczas II Wojny Światowej gdzie walki toczyli żołnierze ZSRR i III Rzeszy. Podobnie też została zorganizowana niedzielna gra, gdzie uczestnicy prowadzili walki w terenie leśnym z 8 schronami i licznymi okopami pozostałościami po II Wojnie Światowej co choć trochę mogło przenieść graczy w klimat minionej wojny światowej.

W przerwie pomiędzy grami wszyscy uczestnicy mogli zjeść darmową porcję ciepłej grochówki ufundowaną przez „Dwór Rogińskich”, oraz zostały rozlosowane pamiątkowe kubki związane z imprezą, które zostały przekazane przez Agencję Reklamową „CATERINA” Hubert Charubin. Po przerwie odbył się „Turniej Strzelectwa Statycznego ASG”, w którym puchary ufundował Burmistrz Miasta Kolno. Organizator składa podziękowania za pomoc organizacyjną dla Starostwa Powiatowego w Kolnie, Urzędu Miasta w Kolnie oraz Wójta Gminy Turośl. Sponsorzy: Burmistrz Miasta Kolno, Agencja Reklamowa „CATERINA” Hubert Charubin, Speed ASG, Sonic System, „Dwór Rogiński”.

Airsoft jest dosyć młodą grą w Polsce o zasadach zbliżonych do paintballu. Stawiany jest tutaj jednak znacznie większy nacisk na realizm podczas gry. Podczas gry oddajemy do siebie strzały z replik ASG w skrócie należy trafić, wyeliminować gracza z drużyny przeciwnej. Tego typu gry mogą być bardzo proste polegające na zlikwidowaniu wszystkich graczy z grupy przeciwnej bądź bardziej rozbudowana ze scenariuszem trwającym kilkanaście godzin, w którym należy zdobywać, przejmować, bronić, uprowadzić osobę z jak najmniejszymi stratami własnymi. W grach z scenariuszem wykorzystujemy mapy terenowe, topograficzne czy zdjęcia lotnicze, nawigację GPS i kompasy. Podczas gdy gracz dostanie kulką należy go opatrzyć, założyć opatrunek w miejscy gdzie dostał kulką i przetransportować do punktu medycznego.
Repliki broni palnej typu ASG, są to wiernie odwzorowane repliki pistoletów, karabinów w skali 1:1, strzelające plastikowymi kulkami o średnicy 6mm. Repliki wystrzeliwują kulki przy pomocy sprężonego powietrza na odległość od 40 do 60 metrów a nawet w przypadku karabinów snajperskich do 100 m.
Modele ASG posiadają napęd pneumatyczny uzyskiwany, zależnie od ich klasy, dzięki specjalnemu gazowi lub sprężonemu powietrzu wytworzonemu przez tłok pchany silną sprężyną. Sprężyna naciągana jest przy pomocy silniczka elektrycznego zasilanego akumulatorkiem bądź siłą mięśni ludzkich.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Fotoblog Kolno i okolica z historia w tle