Ewakuacja Gimnazjum w Kolnie

Dziś około godziny 9:15 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie na korytarzach zauważono silne zadymienie. Dyrektor szkoły pan Karol Choynowski zarządził natychmiastową ewakuację uczniów ze szkoły do budynku hali sportowej oraz zaalarmował straż pożarną. Po przyjeździe pierwszych zastępów straży ewakuacja dobiegała końca. Strażacy przeszukali pomieszczenie w którym przebywali uczniowie oraz szukali ewentualnego źródła ognia. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Według dyrektora szkoły Karol Choynowski jako organizatora przy współudziale Komendy Powiatowej Straży Pożarnej dzisiejszy trening ewakuacji był udanym przedsięwzięciem, tym razem ewakuacja była prowadzona na halę do oddzielnego budynku. Tym razem zagrożeniem była zadymiona przestrzeń gimnazjum przez gaz, oczywiście gaz był parą wodną – dodaje dyrektor. Ewakuowano 371 osób będących w tym dniu w szkole. Trwało to 2 minuty i 26 sekund.

Młodszy brygadier Waldemar Mikucki z KP PSP w Kolnie – w imieniu Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej dziękuję dyrekcji szkoły że pamięta o prowadzeniu ewakuacji w takich budynkach. Taka ewakuacja byłą prowadzona niedawno około dwóch lat temu oraz przeprowadzona w tym roku, – dodaje – widać że nauka nie idzie w las, ewakuacja została przeprowadzona sprawnie. Pamiętajmy że nie tylko pożar może się zdarzyć w szkole ale zagrożenia różnego typu począwszy od gazu poprzez przemoc.

Zastępca Dowódcy JRG starszy kapitan Tomasz Sielawa – w dzisiejszej ewakuacji brały udział dwa zastępy w ilości 6 strażaków. Relacje pomiędzy gimnazjum a Komendą Powiatowej Straży Pożarnej układają się dobrze – powiedział st. kap. Sielawa i dodaje – dla nas jest to też nowe doświadczenie, mamy dużo nowych osób które nie znają jeszcze topografii budynku i rozmieszczeń. Ćwiczenia takie pomagają poznać obiekt, wiemy gdzie i jakie miejsca są newralgiczne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Fotoblog Kolno i okolica z historia w tle