Koncert gitarowy Wojciecha Popielarza w Gimnazjum

W piątek w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się koncert gitarowy w wykonaniu wirtuoza gitary – pana Wojciecha Popielarza. Ponad 150 uczniów mogło zapoznać się z ciekawymi utworami w różnych aranżacjach. Po koncercie – pan Wojciech, który jest kolnianinem poprowadził warsztaty gitarowe z 10 osobową grupą uczniów, uczących się gry na gitarze.

Jedną z moich ról jest popularyzacja muzyki, a przede wszystkim gitary klasycznej – powiedział nam podczas rozmowy wirtuoz gitary Pan Wojciech Popielarz, – chcę pokazywać młodzieży i dzieciom że to piękny, wartościowy instrument – dodaje pan Wojciech i kontynuuje – Dziś podczas krótkiego koncertu wykonałem szereg utworów, w których postarałem się by młodzież zobaczyła różne oblicza gitary. Było trochę muzyki polskiej, także transkrypcja utworu fortepianowego Fryderyka Chopina zagrałem mazurek, była muzyka współczesna,  muzyka eksperymentalna pokazałem młodzieży jakie można w przedziwne dzięki wydobyć z gitary czyli rożnego rodzaju szmery, trzaski, werble, bębny i tak dalej a wszystko oplecione piękną melodią.
Pan Wojciech Popielarz koncertował w wielu miastach na całym świecie między innymi w Londynie, Petersburu, Moskwie.
– Każdy koncert jest dla mnie ważny nawet dzisiaj, nie traktuje że ten w szkole jest mniej ważny – powiedział Pan Wojciech – ciężko powiedzieć, który był najważniejszy może ten w Brukseli, kiedy grałem podczas obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, to był wielki koncert przed publicznością złożona z polityków, dyplomatów z całego świata.
Na zakończenie pan Wojciech przekazał serdeczne pozdrowienia dla mieszkańców Kolna w tym licznej rodziny w nim mieszkających oraz kolegów,  koleżanki i nauczycieli których poznał.
Pan Wojciech prowadzi rozmowy na temat festiwali w 2014/2015 roku w Niemczech, Austrii.

Według Natalii Dardzińskej uczennicy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie Dzisiejszy koncert był bardzo udany, podobało mi się, myślę że warto było tu przyjść bo mogłam się wiele nauczyć i teraz będę stosowała te zasady – powiedziała Natalia.

Adam Gromadzki uczeń gimnazjum, który gra już od 8 lat na gitarze powiedział: zauważyłem wiele technik, których do tej pory nie znałem i myślę również że warsztaty gitarowe wiele mi dały bo dowiedziałem się nowych rzeczy.

WOJCIECH DOMINIK POPIELARZ
Absolwent Akademii Muzycznej im Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie gitary prof. Jana Paterka. Studiował także na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w tejże uczelni. Pedagog ( nauczyciel dyplomowany) w PSM I i II st. W Ełku. Koncertował  w 13 krajach Europy i USA. Obok recitali solowych wykonuje muzykę kameralna w duetach z fletem, ze skrzypcami, organami, chórem mieszanym czy kwartetem smyczkowym.
Brał udział w kursach mistrzowskich u takich artystów jak: Federico Zigante / Fracja/ , David Tannenbaum /USA/ , Jorze Cardoso /Hiszpania/ , Jad Azkoul /Izrael/ , Jerzy Nalepka, Alina Gruszka, Tomasz Zawierucha /Polska/ .
Największym sukcesem wykonawczym było Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie w Fivizzano /Włochy 2002/ . Nagrywał dla TVP, PR I, RAI-3, TV-Litwy, a także mediów lokalnych.
Juror w konkursach gitarowych – Wilno, Templin /Niemcy/ , a także juror w plebiscycie         ” Mistrz Mowy Polskiej” pod patronatem Prezydenta RP A. Kwaśniewskiego /edycja 2003/.

Od 1994 roku prezes organizacji pozarządowej- Ełckie Stowarzyszenie Kulturalne ESK.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Fotoblog Kolno i okolica z historia w tle