Pożar dużego kompleksu leśnego

16 września odbyły się ćwiczenia gaszenia dużego kompleksu leśnego mieszczącego się przy drodze Kozioł – Wincenta niedaleko góry św. Brunona. W ćwiczeniach brało udział 9 jednostek OSP z terenu gminy Kolno. Były to jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego: OSP Zabiele, Lachowo, Czerwone, jednostki OSP: Kumelsk, Janowo, Wykowo, Zaskrodzie, Borkowo, oraz jedną jednostkę typu M – OSP Kosewo, w sumie 53 strażaków ochotników.

Wykorzystano sprzęt, jaki posiadają na swoim wyposażeniu strażacy. Ćwiczono podanie wody gaśniczej na duże odległości. W trakcie ćwiczeń wykorzystano trzy systemy podawania wody na odległość: przepompowywanie, przetłaczanie z jednego sprzętu na drugi oraz dowożenie. Wodę podawano z rzeki Pisy na odległość prawie 2 km. Ćwiczenia wykonywano w trudnych warunkach terenowych i pogodowych, ale cel został osiągnięty, a strażacy i sprzęt sprawdzili się wzorowo.

Ćwiczenia obserwował Komendant Powiatowy PSP st.kpt. Lech Kowalczyk oraz jego zastępca mł.bryg. Paweł Pupek. Koordynację przeprowadzili, a także czynny udział w ćwiczeniach brali: Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kolnie st.kpt. Adam Trzonkowski i jego zastępca st.kpt. Tomasz Sielawa, wójt gminy Kolno Tadeusz Klama

Zdjęcia dzięki uprzejmości: www.zabiele.pl, gminakolno.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Fotoblog Kolno i okolica z historia w tle