Wieczór literacki „W drodze”.

W piątkowy wieczór w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie zorganizowała wieczór literacki „W drodze”. Główną częścią była prelekcja krytyka literackiego Waldemara Smaszcza, który opowiadał o wierszach księdza Twardowskiego. W drugiej cześć wystawiono widowisko zaduszkowe w wykonaniu GOK z Grabowa.

Przed prelekcją pan Waldemarem Smaszcz powiedział nam:

– Będę dzisiaj mówił o sprawach ostatecznych w twórczości księdza Jana Twardowskiego. Można powiedzieć że on dojrzewał długo do śmierci i to jego dojrzewanie jest zapisane w wierszach. Można powiedzieć że każdą niemal sytuacje, którą przeżywamy od powstania warszawskiego, kiedy chodzi po Powązkach i modli się za kolegów poległych w powstaniu Warszawskim, poprzez takie sytuacje, kiedy był proszony do umierającej małej dziewczynki. Długie życie księdza i bardzo różnorodne, przebywanie z różnymi ludźmi sprawiło że jest tam niebywały zapis.

Maria Jolanta Siwik – Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie – Pan Waldemar Smaszcz jest w Kolnie po raz kolejny, zapraszamy go tutaj prawie co roku, zawsze są to wykłady na temat twórczości naszych pisarzy czy poetów. Dziś miał już dwa spotkania z młodzieżą szkół średnich, uczniami Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych, były to wykłady w 200-lecie urodzin Zygmunta Krasińskiego. Dzisiejszym tematem byłą „miłość romantyczna”.

[VIDEO niebawem]

Reklamy

2 myśli w temacie “Wieczór literacki „W drodze”.”

  1. Witam. Szanowni Państwo, właściwe nazwisko krytyka literackiego, o którym piszecie, brzmi SMASZCZ. Nie Staszcz, nie Smasz, ale SMASZCZ!!!.
    A imię dyrektorki Miejskiej Biblioteki to Jolanta, a nie Maria. Poza tym zwróćcie uwagę na fragment tekstu od dziewiątego wersu, zaczynający się od słów ” Można powiedzieć…” do „…małej dziewczynki…” i spróbujcie znaleźć w nim sens. Jak na tak krótki tekst, zbyt dużo wpadek, ale rozumiem, że jesteście na początku działalności. Pozdrawiam.

  2. Dziękuję za uwagi, pani dyrektor przedstawiał mi się jako Maria Jolanta Siwik więc pierwsze imię wpisałem jako to właściwe. W przypadku nazwiska pana Smaszcz to program Word sam mi poprawia na te błędne a ja nie zauważyłem więc przepraszam. Nagranie rozmowy z panem Waldemarem trwała ponad 6 min, napisałem tylko pierwsze kilka zdań, które wypowiedział podczas rozmowy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Fotoblog Kolno i okolica z historia w tle